loader image

Odświeżacz do ust

20.09.2013

Po dwóch kosmetykach do ust przychodzi czas na najważniejszy;)

Odświeżacz do ust

Nieświeży oddech popsuje cały efekt błyszczykaJ na pewno wiecie, że ten problem jest dosyć powszechny (fachowo nazywany halitozą) i jego przyczyny mogą być różne – popsute zęby, zapalenie dziąseł, ale też problemy z żołądkiem. Zapach zależy tez od jedzenia – czosnek, cebula, duża część przypraw, alkohol – raczej nie poprawiają zapachu z naszych ust. Chlorofil (zielony barwnik roślin) walczy skutecznie z dużą częścią nieprzyjemnych woni – dlatego m.in. natka pietruszki jest polecana po zjedzeniu czosnku.
Najczęściej używanym odświeżaczem oddechu są gumy do żucia, ale od jakiegoś czasu staram się ich unikać. Raz, z powodu składu – za dużo słodzików, a dwa, mało kto wygląda dobrze żując gumę i coraz częściej mi się wydaje, że wydatnie rozwinięte szczęki Amerykanów to sprawa ciągłego przez nich mielenia paszcząJ Ciągłe przeżuwanie (mam na myśli po kilka godzin dziennie, znam osoby które cały czas mają gumę w ustach) ściera zęby. Ja dodatkowo jestem głodna od razu jak zaczynam żuć:D
Aby zapobiec zmianie ph w ustach po posiłku (kto zgadnie z jakiej to reklamy), owocach itd. wystarczy stosować starą prostą zasadę – po prostu przepłukać usta wodą po jedzeniu. Woda ma ph neutralne, więc przywraca taki stan w naszych ustach.
Nie wiem czy moje teorie są prawdziwe, ale chciałam odświeżacz naturalny, naprawdę odkażający jamę ustną. Dzięki ksylitolowi jest słodki i podobno zapobiega próchnicy.
Bardzo prosty do zrobienia.
Fanki konadowania poznają wzorek z płytki Essence:D
Margoterapia - Aromaterapia energetyczna
Oto przepis, bardzo na oko
ok.50% – 5 ml spirytusu (kupiłam ostatnio w Biedronce i jest ok.:)
3 k olejku eterycznego mięty zielonej http://ecospa.pl/produkt/olejek-miety-kedzierzawej-zielonej  – to ona daje ten najbardziej znany miętowy zapach spearmint. Ma chlorofil, który walczy przeciwko brzydkim zapachom. Dzięki zawartości karwonu ma też właściwości uspokajające.
10 k olejku mięty polnej – antybakteryjnej, działającej dobrze na dziąsła itd., dającej to uczucie „chłodu” dzięki mentolowi. Wybrałam ją zamiast mięty pieprzowej, ponieważ wg dr Baudoux nie ma takich właściwości hepatotoksycznych jak ona przy dłuższym codziennym stosowaniu.
1 k olejku eterycznego cytrynowego – działa dobrze na wątrobę i żołądek, ściąga dziąsła.
Szczypta ksylitolu – dla słodkiego smaku i zapobieganiu próchnicy
i 49% ok. 4 ml wody destylowanej
wykonanie banalnie proste – do buteleczki wlewamy spirytus, dodajemy olejki eteryczne, wstrząsamy buteleczkę aby olejki się rozpuściły. W szklanej zlewce lub kieliszku rozpuszczamy ksylitol w wodzie, dodajemy do spirytusu. Dzięki alkoholowi nie potrzeba konserwantu.
Dzięki małemu formatowi zmieści się w każdej torebce.

Margoterapia - Aromaterapia energetyczna

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *