loader image

kapsułki odchudzające

3.01.2019

Margoterapia - Aromaterapia energetyczna
Usłyszałam dziś w radiu, że najczęstszym postanowieniem noworocznym jest odchudzanie. Dam dziś przepis na kapsułki, które były  jednym z składowych, które pomogły mi schudnąć 12 kilogramów i przejść z rozmiaru 42 do 34.
Przepis pochodzi z książki Dominique’a Baudoux, „L’aromathérapie” i był już udostępniany na stronach Aroma Zone i Juliena Kleibecka, tu dla tych, którzy nie znają francuskiego.
W buteleczce 10 ml z kroplomierzem mieszamy
2 ml olejku eterycznego pieprzu czarnego (piper nigrum)
2 ml olejku eterycznego cytryny (citrus limonum)
1 ml olejku eterycznego mandarynki (citrus reticulata var. „mandaryn”)
2 ml olejku eterycznego rozmarynu o chemotypie werbenon (rosmarinus officinalis CT verbenon)
3 krople mieszanki rozpuszczamy w łyżeczce oleju sezamowego (lub robimy kapsułki, można je kupić np. w Magicznym Ogrodzie lub Mazidłach) i łykamy 3 razy dziennie przez 3 tygodnie, potem przynajmniej tydzień przerwy i rozpoczynamy od nowa. Ja zrobiłam 3 takie kuracje trzytygodniowe.

Kapsułki nie mogą być używane przez dzieci do lat 12, kobiety w ciąży i karmiące piersią i osoby z nowotworem hormonozależnym.

Bardzo ważne jest, aby użyć rozmarynu o chemotypie werbenon, czyli tego, który zawiera właśnie tę substancję w dużej ilości. Nie można użyć tu rozmarynu o chemotypie cyneol (najbardziej powszechnego) czy kamforowego. Jeśli w sklepie którym kupujecie nie ma o tym wzmianki, warto napisać do sprzedawcy, powinno to być uwzględnione w specyfikacji technicznej, którą każdy produkt musi posiadać. Jeśli sklep nie potrafi Wam odpowiedzieć, o jaki rozmaryn chodzi, lepiej zrezygnować z zakupu.
To rozmaryn o chemotypie werbenon ma właściwości oczyszczające wątrobę, trzustkę i regulujące wydzielanie żółci.
Ma też działanie:
– lipolityczne  (czyli pomagające w trawieniu tłuszczów)
– regenerujące naskórek i pomaga na blizny (doskonały do cery trądzikowej)
– reguluje wydzielanie hormonów
– pomaga na katar, działa mukolitycznie
– regulujące system nerwowy i rytm serca
Pomaga na:
– zapalenie zatok, choroby płuc
-skórę suchą, zmarszczki, cellulit
– trądzik, trądzik różowaty, popękane naczynka, łojotok
– nadciśnienie, palpitacje serca
– marskość wątroby, zapalenie wątroby
– upławy, infekcje intymne
– depresja, astenia nerwowa
 
 
 
 

Margoterapia - Aromaterapia energetyczna

 
 
 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Publikowane informacje mają jedynie charakter informacyjny i nie mogą zastępować konsultacji z lekarzem lub z farmaceutą. W żadnym razie nie wolno wykorzystywać ich do stawiania diagnozy lekarskiej w przypadku jakiejś choroby czy problemu zdrowotnego. W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przedstawione przepisy nie mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych

 
#odchudzanie #weightloss #maigrir #aromazone #monaromazone #12kgoff #12kgmniej #aromaterapia #aromatherapy #nowyrok #postanowienianoworoczne #magicznyogród #kapsułkiwegetariańskie #dieta #diet #mazidła #odchudzanienaturalnie #olejekpieprzowy #pepperoil #lemonoil #cytrynowyolejek #cytronella #mandarynkowyolejek #mandarineoil #lentisquepistatier #rozmarynowyolejek #verbenon #romarinaverbenone #olejkieteryczne #olejsezamowy #olvita #dominiquebaudoux
 

3 komentarze

  1. Zosia

    Super ta receptura! niesety nie mogę nigdzie znaleźć olejku o chemotypie verbenon, gdzie mozna o zamówić?

    Odpowiedz
  2. Ismena

    Cześć, mam kilka pytań: czy 1 ml to 1 kropla odmierzona kroplomierzem? i drugie: zamówilam produkty z Aroma-Zone, czy paczka przychodzi pocztą zwykłą? Co sądzisz o produktach z Ecospa? Prawdę mówiąc trochę sie boję zamawiać olejki w PL, jeśli chodzi o czystość biologiczną olejków eterycznych do użycia wewnętrznego wierzę tylko Francuzom.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *