loader image
Przeczytałam dziś o olejowaniu paznokci na wizażu. Sposób stary jak świat, warto poszukać dobrej receptury. Nie wszystkie składniki nawilżające nadają się do paznokci, niektóre mogą je rozmiękczać zamiast utwardzać.
Margoterapia - Aromaterapia energetyczna

Paznokciami zainteresowałam się, kiedy były w opłakanym stanie. Łamliwe, rozdwajające się i tak dalej. A ja tyle wzorków Konada chciałam wypróbować… Wstyd się przyznać, ale przez długi czas kompletnie nie dbałam o ręce. Zaczęłam malować paznokcie przez robienie kosmetyków:D od samoopalacza, kurkumy, henny paznokcie miały okropny kolor i chciałam jakoś to zakryć. Ale mam dwie lewe ręce do malowania, więc efekt był średni. Znalazłam płytki i stwierdziłam że to coś dla mnie:)

Zaczęłam patrzeć na gotowe produkty do pielęgnacji paznokci. Dr Hauschka ma olej z neem, ale u mnie odpada na noc – nie wytrzymałabym tego smrodu tyle godzin;D Ma też olej arachidowy.
Najlepsze recenzje ma oliwka Decleora. Jest też bardzo droga. Wg opisu zawiera rycyna, jojoba, awokado, orzech laskowy, pietruszka, cytryna, mirra, drzewo różane-1,35%.

Ja zrobiłam malutkie zmiany i.. oto przepis na 10 gram olejku tańsze znacznie od oryginału.
Faza
Składnik
%
G
A
OR rycyna
40
4
A
OR awokado
20
2
A
OR z orzechów
laskowych
20
2
A
OR z orzechów
Arachidowych
9
0,9
A
OR jojoba
6
0,6
A
OE mirra
2
0,2
A
OE pietruszki
1
0,1 (3 k)
A
OE cytryny
1
0,1 (3 k)
A
OE drzewa
Różanego
1
0,1 (3 k)
Olej rycynowyjest zdecydowanie najlepszy na uszkodzone włosy, rzęsy, brwi, paznokcie. Wzmacnia je, wspomaga wzrost. Jedynym jego minusem jest konsystencja – bardzo gęsta i „tłusta”. Dlatego lepiej go mieszać z innymi olejami. http://ecospa.pl/produkt/olej-rycynowy-zimnotloczony-ph-eur-
Olej z awokadojest bardzo dobry do suchej skóry. Zawiera cały komplet witamin A, B, E, H, K, PP, F, wg recenzji na Ecospa pomaga nawet na łuszczycę. Ja swój kupuję z Oleofarmu, wychodzi dosyć tanio i czasami dodaję do sałatki teżJ
Olej z orzechów laskowych jest lekki, ma głównie kwasy omega-9, odpowiedzialne za nawilżanie. Też w Oleofarmie kupujęJ
Olej arachidowydodałam bo był w składzie odżywki Hauszki – ma głównie omega 6, natłuszcza ładnie skórę.
Mirra, oprócz swoich właściwości mistycznych wykorzystywanych w wielu religiach, jest bardzo dobra w leczeniu ran, uszkodzeń skóry itd. Jeśli ktoś dużo pisze na komputerze i ma ciągle połamane końcówki, niech koniecznie ją zakupi do paznokci. http://mazidla.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=629&category_id=44&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=100346
Olejek eteryczny z pietruszkipomaga na przebarwienia skóry. O działaniu na paznokcie nic nie znalazłam w moich książkach. Może analogicznie go dali na przebarwienia paznokci? Jest wskazany przy zatrzymywaniu wody w organizmie, oczyszcza organizm, dezynfekuje itd. Nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i dzieci.
Olejek eterycznycytrynowy jest bardzo dobry na paznokcie – wzmacnia, wygładza, wybiela.
Olejek eteryczny z drzewa różanego (aniba rosaeodora) jest polecany głównie do starzejącej się skóry, w leczeniu depresji itd. Nie mam pojęcia czemu Decleor dał go tutaj:D, następnym razem zrobię oliwkę bez niego, zwłaszcza że staje się towarem cennym i deficytowym przez rabunkowe wycinanie drzewa w lasach Amazonii.

Jedyna trudność przy wykonaniu tego olejku to rozpuszczenie mirry:D. trzeba zdjąć kroplomierz, bo nic przez niego nie przejdzie. ja najpierw odważyłam rycynę, dodałam mirrę, leciutko podgrzałam i wymieszałam dokładnie, potem dodałam resztę składników.
Jako opakowania użyłam opakowania od błyszczyku AZ http://www.aroma-zone.fr/aroma/fiche_packaging_gammerose.asp
Ma 6 ml, więc resztę wlałam do szklanej brązowej butelki. Sprawdza się o wiele lepiej niż kroplomierz (w których zazwyczaj są sprzedawane olejki do paznokci), którym zawsze udało mi się kapnąć olejem na poduszkę. Dzięki temu aplikatorowi nabiera się niewielką ilość produktu i ładnie rozprowadza po paznokciu. Można też wykorzystać buteleczkę po odżywkach do paznokci z Rossmana, ale stwierdziłam, że nie będę kupować odżywki i jej wylewała:D. Wydaje mi się, że butelki po lakierach do paznokci ciężko doczyścić do zadawalającego stanu, no i zawsze zostaną resztki zmywacza w środku.
Olejek jest bardzo dobry. Przy regularnym stosowaniu (no dobra, mam z tym problemyJ) wieczorem paznokcie są mocniejsze, gładsze, jaśniejsze nie zadzierają się skórki i tak dalej. Jest też bardzo wydajny  – używam go od roku. Jeśli nie uśmiecha Wam się kupowanie tylu składników (ja używam ich do tylu innych recept), wydaje mi się można uprościć przepis – olej rycynowy zmieszać pół na pół z jakimś lżejszym i dodać tylko olejki eteryczne cytrynowy i mirrowy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *