loader image

Pies i aromaterapia

16.12.2018

Tematy poruszane w tym wpisie: czystek olejek eteryczny

Margoterapia - Aromaterapia energetyczna
Kluska odpoczywa po wczorajszym dniu. Zaczęła kichać i  po chwili dostała krwotoku z nosa i oczu. Posmarowałam jej brodę olejkiem czystka, bo nie chciałam bezpośrednio na śluzówki i zawiozłam do weterynarza. Stwierdził, że to chyba zapalenie zatok. Dostała 5 zastrzyków. Olejek czystka (cistus ladaniferus) tamuje krwawienie –  jeśli ktoś ma skłonności do krwawienia z nosa, powinien mieć w lodówce hydrolat (tu więcej czym są hydrolaty https://margoterapia.pl/2015/12/29/sylwester-z-psem-jak-mu-pomoc-naturalnie-przetrwac-fajerwerki/)

czystka – w razie potrzeby włożyć do nosa waciki nim nasączone. Krwawienie hamuje też geranium – ale trzeba pamiętać, że w pierwszej chwili powoduje ono zwiększony przepływ krwi, co jest dobre, jeśli mamy do czynienia np. z zanieczyszczoną raną, w której tkwią ciała odłamki itd.

W książce doktora Pascala Debauche „Guide pratique d’Aromathérapie chez l’animal de  compagnie. Comment soigner les chiens et les chats avec les huiles essentielles »  zalecenia co do leczenia chorób układu oddechowego u psów są w zasadzie podobne jak u ludzi – na zapalenie oskrzeli 3 krople oregano (origanum compactum) dziennie na każde 10 kg wagi psa rozmieszane w pożywieniu (max. 5 dni), do dyfuzora mieszanka eukaliptusa radiata, ravintsary (cinnamonum camphora), lauru (laurus nobilis) i mirtu (myrtus communis) o chemotypie cyneol (tzw. zielony). u kotów olejki eteryczne trzeba stosować z najwyższą ostrożnością, bo nie potrafią ich metabolizować.
Margoterapia - Aromaterapia energetyczna
 

#aromaterapia #aromatherapie #aromatherapy #essentialoils #olejkieteryczne #huilesessentielles #debauchepascale #pies #pieseł #oregano #czystek #ciste #geranium #hydrolat #naturalneleczenie #krwawienieznosa #hydrolatoterapia #dyfuzor #monaromazone

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *