loader image
Faza
Składnik
%
G
A
Woda
57
160
A
Ksylitol
1
2,8
A
Mika Aqua Blue
~0,01
0,05 (0,1 ml)
A
Mika vert ocean
~0,01
0,05 (0,1 ml)
B
Lauryl glukozyd
30
84
B
Baza douceur AZ
10
28
C
OE elemi
0,1
0,3 (10 k)
C
OE modrzew
0,1
0,3 (10 k)
C
OE pieprz czarny
0,1
0,3 (10 k)
C
Kwas mlekowy
0,3
1
C
Cosgard (konserwant)
0,6
1,68
Margoterapia - Aromaterapia energetyczna

Ostatnio przeżywam ciężkie chwile kiedy nawet neroli już nie wystarcza. Zrobiłam żel do mycia z mieszanką olejków eterycznych polecanych przez Lydię Bosson do uspokojenia w przypadku złości.
Żel jest bardzo delikatny, prosty w przygotowaniu, zawiera tylko dwa detergenty i nie wymaga zagęstnika. Jako składniki nawilżający wybrałam ksylitol – zobaczyłam go w nowych żelach dla dzieci Ziaji. I powiem Wam, że bardzo się sprawdza – skóra jest super gładka po jego użyciu.
Lauryl glucoside(poliglukozyd laurylowy) jest uważany za delikatny detergent. Ja swój kupiłam w AZ pod nazwą base consistance ( jest bardzo gęsty) ale jest też w zielonym klubie http://zielonyklub.pl/surfaktanty.html
Base moussante douceur to mieszanka detergentów sprzedawana przez AZ http://www.aroma-zone.fr/aroma/Fiche_tensioactif_basemoussantedouceur.aspSkład INCI to Sodium cocoamphoacetate, Glycerin, Lauryl glucoside, Sodium Cocoyl glutamate, Sodium lauryl glucose carboxylate. Oba detergenty polecane są do skóry delikatnej, nawet dzieci. Minusem jest, że się nie pienią, trzeba dodać decyl.
Olejki dałam w minimalnej ilości. Olejek eteryczny elemi(canarium luzonicum) inaczej nazywany kanarecznikowym http://www.mazidla.com/kategorie-poproduktow/olejki-eteryczne-balsamy/naturalny-olejek-kanarecznikowy.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=637&category_id=44jest jednym z ciekawych olejków mistycznych. Wg Lydii Bosson, głównie spotykany na Filipinach, w Europie pojawił się w średniowieczu. Wchodził w skład balsamów na rany i problemy oddechowe. Żywica była używana w rytuałach buddyjskich i hinduistycznych. Słowo „elemi” było używane na różnego rodzaju żywice. Lydia Bosson poleca go osobom mającym problem z wyrażaniem własnego zdania, znerwicowanych, na spięty kark (działa!, polecam teżJ, zgarbione plecy, biegunkę,…
Olejek modrzewiowy (larix europea) poleca w wypadku chronicznego zmęczenia, braku oddechu, depresji, lumbago, reumatyzm i jak wszystkie prawie olejki roślin iglastych na problemy oddechowe. Wg legendy modrzew jest ulubionym drzewem elfów i wróżek… (ciągle za Lydią Bosson).
Olejek pieprzu czarnego (piperum nigrum) jest polecany dla  osób łatwo tracących równowagę, złoszczących się – pomaga uświadomić sobie mechanizmy własnych zachowań. Rozgrzewa, pomaga na problemy żołądkowe, zwłaszcza dla osób z nietolerancja laktozy, jest afrodyzjakiem. Pomaga też osobom z bulimią.
Żeby wzmocnić działanie uspokajające zrobiłam kolorek morski turkusowy – szczyptę miki Aqua Blue http://www.kolorowka.com/287,aqua-blue.htmli vert ocean http://www.aroma-zone.fr/aroma/Fiche_colorant_mica_vert_ocean.asp
Wykonanie bardzo proste – mieszamy składniki w podanej kolejności. Lauryl jest bardzo gęsty, trzeba zlewkę włożyć na chwilę do kąpieli wodnej aby go rozpuścić. Po ostygnięciu dodajemy olejki eteryczne. Przy tych detergentach konieczne jest wyregulowanie ph – ja dałam kwas mlekowy, musicie sprawdzić papierkiem lakmusowym, bo u różnych producentów zawartość kwasu mlekowego jest różna (ta.. zawartość cukru w cukrze to nie ściemaJ).

Skóra jest super nawilżona, zapach jest.. specyficzny, najbardziej czuć elemi. Pomaga się wyciszyć, kiedy człowiek budzi się zdenerwowany, z walącym sercem… po prysznicu możemy zmierzyć się z kolejnym dniem…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *