loader image

proszek do zmywarki

8.03.2018

w 5 minut można zrobić proszek do zmywarki, który działa super skutecznie, nie zawiera fosforanów i drażniących substancji.

Margoterapia - Aromaterapia energetyczna

o składnikach można poczytać tu http://homemadeadweny.blogspot.com/2018/03/naturalne-sprzatanie-co-warto-miec-w.html

Margoterapia - Aromaterapia energetyczna

Proszek do zmywarki 400 g

52% – 208 g soda kalcynowana (węglan sodu) , 28% – 112 g soda oczyszczona (wodorowęglan sodu), 10% – 40 g nadwęglan sodu, 5% – 20 g SCS  (Sodium coco sulfate) – detergent,  5% – 20 g kwas cytrynowy,


wykonanie:
mieszamy wszystkie składniki razem (najlepiej założyć maseczkę), przekładamy do pojemnika, oznaczamy, umieszczamy w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt i gotowe:)

dawkowanie:
trzeba wypróbować, w zależności od wielkości zmywarki, ilości naczyń, stopnia zabrudzenia itd. ja na zmywarkę o szerokości 60 cm daję 50 ml (około 2 łyżki) proszku

jeśli ktoś chce, może się bawić w robienie kostek, trzeba dodawać powoli odrobinę wody, aż powstanie konsystencja piasku do robienia babek 😀 i formować kostki, zostawić do wysuszenia na 48 godzin i używać, ale mi nie chce się tak bawić.

Przepis jest zmodyfikowanym przepisem Aroma-Zone, ale zdecydowałam się go zamieścić, bo nie każdy zna francuski, a przepis jest naprawdę wart rozpowszechnienia.

Margoterapia - Aromaterapia energetyczna

6 komentarzy

 1. Adwena

  o rany, nigdy nie liczyłam 🙁 starcza na jakiś czas, i dawkowanie zależy też od wielkości zmywarki

  Odpowiedz
 2. Ziołowe Szepty

  sprawdzilam-2 łyzki stołowe to ok 35-40ml czyli 30-35 g . Podana porcja starcza na 11,5x-13x.

  Odpowiedz
 3. Adwena

  Brawo Ty! Przyda się innym na pewno👍

  Odpowiedz
 4. Tomek

  Twój wpis bardzo mi się przydał, a czytałam go pomiędzy oglądaniem zmywarek na stronie https://www.oleole.pl/zmywarki,_Electrolux.bhtml i jakoś cały czas jestem do nich przekonana. Wiem, że będzie to sprzęt idealny do mojego domu i że bardzo mi się przyda, dlatego myślę, że już niedługo zmywarka stanie w mojej kuchni i pomoże mi we wszystkich domowych obowiązkach. Byłoby genialnie.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *